eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Українські школи приєдналися до міжнародних проектів eTwinning Plus

1 серпня 2013 року

Українські школи приєдналися до міжнародних проектів eTwinning Plus

 

Перші українські школи стали учасниками міжнародних проектів eTwinning Plus. Найактивніші учасники приєдналися одразу до кількох проектів!  

Учні вже встигли досягнути своїх перших результатів – власноруч створили презентації про свою школу, місто та країну, а також отримали нові знайомства та спілкування з іноземними друзями. А вчителі познайомилися з безпосереднім процесом організації проектів як в реальному режимі, так і в режимі онлайн; досягли успіхів в освоєнні інструментів Twinspace та здобули перші найвжаливіші перемоги – радісні емоції своїх учнів.  Дякуємо вчителям-кураторам проектів за їхню натхненність і оперативність, за успішне мотивування та залучення учнів до цікавих проектів!

 

Список перших шкіл-учасниць та їхні проекти: 

СШ І-ІІІ ступенів № 6, (м. Долина, Івано-франківська обл.):

«Pupils learning in useful slides» – проект, що базується на створенні цікавих слайдів для навчання, дає нагоду порівняти культури інших країн та покращити навички використання ІКТ.

«Penpals introduce their countries and cultures» – де учні різних країн стають друзями по листуванню та представляють один одному свою школу, місто та культуру.

 «The United Classes of Europe» – в рамках якого в кожній країні-учасниці створені об’єднані класи, де вчителі проекту будуть проводити онлайн-уроки з англійської мови.

Вчитель-куратор проектів – Єлизавета Овчаренко.

ССЗШ № 126 (м. Дніпропетровськ):

 «Communiquons avec goût! Comunichiamo con gusto!» – проект, заснований на порівнянні кулінарних традицій країн-учасниць.

 «Les voix de la poésie» – спрямований на пошук молодих талантів, декламаторів та аматорів поезії, вчить учнів розкривати свій внутрішній світ у висловлюваннях.

Вчитель-куратор проектів – Анастасія Ситнік.

СЗШ № 38 ім. М.В. Челнокова (м. Севастополь):

 «Cultural heritage through our cuisine» – проект, де кожна школа-учасниця досліджує кулінарну спадщину своєї країни, а українська команда також перевіряє, чи відповідають наші кулінарні уподобання стереотипам іноземців про українську національну кухню.

«Our Food and Country» – в якому учасники презентують свою школу й країну та діляться улюбленими рецептами свого народу.

Вчитель-куратор проектів – Лариса Степаненко.

СШ І-ІІІ ступенів № 4 (м. Новий Розділ, Львівська обл.):

«Global Gardeners» – проект,  у ході якого учні вирощують різні рослини та проводять біологічні дослідження: роблять фотографії та вимірювання, діляться досягненнями зі своїми іноземними партнерами в інтернеті.

«Garden full of spring flowers» – в якому школярі знайомляться з різноманітним світом рослин у європейських країнах, малюють  квіти своєї місцевості та надсилають їх іншим країнам-учасницям. Із отриманих квітів у школі роблять виставку-клумбу.

Вчитель-куратор – Наталія Наявко.

ЕНВК «Школа майбутнього», (м.Ялта):

Проект «Our countries today and in the past» торкнеться різних періодів історії та завершиться презентаціями й відзнятим відео про визначні події та життя видатних особистостей.  

Вчитель-куратор проекту – Еліна Головачова.

СШ I - III ступенів № 17 (м. Черкаси):

«Euro Train» – в якому школярі віртуально подорожують Європою і кожного місяця зупиняються на станції однієї з країн-учасниць та поринають у захоплююче життя її жителів. 

Вчитель-куратор проекту – Юлія Салівончик.

СШ І-ІІІ ступенів №22 (м. Чернівці)

«European Great Figures» – проект, де кожна школа-учасниця презентує партнерам своє місто, країну,школу, а також 5 видатних постатей України та 2 відомі особистості з інших країн-учасниць – за допомогою акторської гри. За результатами проекту буде створено електронну книгу про усіх національних діячів, які були обрані учасниками.

Вчитель-куратор проекту – Софія Войтоловська.

З початком нового навчального року на учасників чекає ще більше корисної та цікавої діяльності, спільної творчості та нових знайомств. А ми з задоволенням розповідатимемо про їхні досягнення та перемоги.

 

Відгуки вчителів:

Наталія Наявко, школа № 4, м. Новий Розділ, проект «Квітковий сад»: «Діти були надзвичайно вмотивовані, особливо, коли почали надходити листи і квіти із-за кордону. Велике захоплення викликали фотографії учасників та їхні роботи, відбувалося справжнє спілкування культур. Батьки допомогли дітям надіслати їхні роботи у Європейські школи».

 

 

 

Лариса Степаненко, школа № 38, м. Севастополь, проект «Наші національні страви та країна»: «Працювати в проектах eTwinning на платформі Twinspace – просто задоволення, адже це реальне спілкування, обмін  враженнями та досвідом,  взаємодія учнів з ровесниками, а вчителів – з колегами з різних європейських країн. Проект напряму пов’язаний з навчальною програмою та сприяє мотивації до міжкультурного спілкування іноземною мовою, передбачає міжпредметні зв’язки, дає можливість учням використовувати знання з інших предметів, узагальнювати свій життєвий досвід, аналізувати інформацію, надану партнерами з інших країн».

 

 

Юлія Салівончик школа № 17, м. Черкаси, проект «Європоїзд»: «Презентувати інформацію про Україну не просто в класі для самих себе, а для учнів з інших країн – новий та корисний досвід для всіх нас. Вивчення іноземної мови – це не просто граматика чи нові слова, а й вивчення культури, розуміння, як ти можеш її використати – саме це я і вважаю основною перевагою проекту. Також  створення постерів – це дуже об’єднує та зближує, виховує командний дух».

 

 

Еліна Головачова, Школа майбутнього, м.Ялта, проект «Наші країни сьогодні та в минулому»: «Лише поглиблюючи культуротворчий потенціал можна збагатити внутрішній духовний світ дитини.Тому обмін учнівськими листами, презентаціями, фотографіями, проведення спільних зустрічей, відеоконференцій, обмін учнів різних шкіл є важливою і невід'ємною частиною виховання здатності вміти жити з людьми різних релігій, культур, мов. Зрештою, між зацікавленими сторонами має встановлюватися партнерство, «соціальні контакти», доброзичливі взаємовідносини».

 

 

Софія Войтоловська, школа №22, м. Чернівці, проект «Видатні особистості Європи»: «Проект допоміг учням набути нових знань з історії та культури Європи... Вони отримали чудову нагоду побачити, що англійська мова є мовою міжнародної комунікації…Також проект сприяв підвищенню рівня національного самоусвідомлення, діти почали більше пишатися своєю культурною та історичною спадщиною. Пошук інформації для презентацій допоміг школярам розвинути навички інтелектуального дослідження та критичного мислення… Частину з користей проекту ми можемо й не побачити одразу, зокрема ту, яка пізніше може допомогти нашим дітям стати толерантнішими та навчить їх цінувати цінності інших людей».

 

Відгуки учнів:

Юрій Гурський (9 років), школа № 4, м. Новий Розділ, проект «Квітковий сад»: «Було дуже цікаво брати участь у проекті. Моя мама допомагала мені малювати рослини. Я намалював ромашку і підсніжник, яких багато в нашому лісі. Було дуже цікаво приходити у школу на урок англійської мови, і вчителька кожного разу нам давала відкривати нові листи від наших друзів з інших країн. Ми тепер знаємо так багато дітей у країнах Європи. А ще діти отримають наші листи з нашими квітами з України. Мені дуже сподобалось, з нетерпінням чекаю наступного навчального року».

 

 

Марія Коваленко (9 років), школа № 17, м. Черкаси, проект «Європоїзд»: «Цей проект дав можливість потренувати англійську мову та дізнатися про багато цікавих речей».

 

 

 

 

Юлія Сіврюк (14 років.), школа № 38, м. Севастополь, проект «Вивчаємо культурну спадщину через національну кухню»: «Працювати в проекті було цікаво. Особливо приємно було поділитися з іншими «секретом» бабусиних  голубців. А ще я відкрила для себе, що таку ж страву готують й у Вірменії. У проекті ми представляємо не тільки себе, а й свою країну, а це – дуже велика відповідальність. У свою чергу ми дізнаємося про культуру та традиції  інших народів. А  це не тільки корисно, а й приємно, бо ти усвідомлюєш, що вже став частиною міжнародної спільноти, де тебе розуміють і поважають».

 

 

Артур Балика (14 років), школа № 38, м. Севастополь, проект «Наші національні страви та країна»: «Працюючи в проекті я дізнався багато цікавого про культуру, традиції та звичаї українського народу. Наші традиції – це  гордість українців, і я пишаюся тим, що мав можливість  поділитися  своїми знаннями з ровесниками з інших європейських країн. Хотілося б і надалі приймати участь у подібних проектах, представляти свою країну та дізнаватися про те, як живуть люди в інших країнах із розповідей моїх однолітків».

Дмитро Печенка (13 років), школа № 38, м. Севастополь, проект «Наші національні страви та країна»: «Я люблю спілкуватися, відкривати для себе щось нове, порівнювати. Ось чому цей проект цікавий для мене. Адже він дає можливість не лише розповідати про себе, свої уподобання  та свою культуру, а ще й дізнаватися нове, віртуально подорожувати та спілкуватися з однолітками з інших країн. У нашій сімї ми любимо фотографувати, тож я зміг використати сімейні фото, працюючи в проекті».

Детальніше про проекти тут.