eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Ітвіннери Черкаської гімназії № 31 відвідали своїх польських партнерів

17 березня 2015 року

 

11-18 лютого ітвіннери Черкаської гімназії № 31 побували в гостях у польської гімназії ім. C. Райдер, у містечку Воля-Баторська. Українських учнів супроводжували амбасадор eTwinning Олена Науменко та вчитель-учасник програми Світлана Бондар.

Ці гімназії потоваришували ще в рамках онлайн-роботи над проектом «The Chest of Symbols». Тож під час подорожі українці жили у сім’ях нових друзів, де щодня вивчали польську й тренували англійську мови, знайомилися з повсякденним життям Польщі.

Під час відвідин польської школи у Воля-Баторській учні побували на уроках біології, історії, англійської та німецької мови, ознайомилися з традиційними символами України й Польщі та виявили, що символи «лелека» і «дуб» є спільними для обох країн. А ще українці стали учасниками заходу «Ніч мистецтв у гімназії», взяли участь у майстер-класі з декупажу та спортивних змаганнях.

У сусідньому місті Неполоміцах учні взяли участь у випускному балі, відвідали музей лісу та мисливський замок королів. Також побували на екскурсії у соляній шахті в місті Бохні.

В рамках подорожі ітвіннери відвідали й Краків, де ознайомилися з історією, архітектурою та мистецтвом Польщі. Зокрема, відвідали Національний музей, королівський замок на Вавелі, педагогічний інститут. Також з’їздили на екскурсію до колишнього німецького концтабору Аушвіц, знайомство з яким дуже вразило учасників.

Так, в черговий раз онлайн-проекти посприяли «живому» культурному обміну, в рамках якого учні та вчителі отримали нові знання, незабутні емоції та враження.

Відгуки учасників:

Добжанська Анна (15 років): «Ми спілкувалися з нашими друзями, відкриваючи для себе польський побут, культуру та історію. Особисто мене найбільше вразила екскурсія до колишнього концентраційного табору Аушвіц. Побувавши там, я була вражена жахливими злочинами уряду Гітлера. Я почала сприймати світ зовсім інакше та цінувати те, що у мене є». 

Світлана Бондар, вчитель історії: «Особливі враження залишилися від відвідування Кракова. Ми з учнями перейнялися його життям, атмосферою, вдосталь намилувалися архітектурою старовинного міста. Він цілком заслужено носить звання культурної столиці Польщі. Мені здається, Краків створений для того, щоб повертатися туди знову і знову, кожного разу відкриваючи для себе щось нове».