eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Семінар для керівників усіх представництв підтримки (PSAs та NSS) програми eTwinning

3 червня 2013 року

Семінар для керівників усіх представництв підтримки (PSAs та NSS) програми eTwinning

 

На зустрічі були присутні також представники Європейської Комісії та eTwinning Plus  Central Support service. Від українського агентства підтримки проекту захід відвідав його керівник – Сергій Теплов.

Під час семінару представники Partner Support Agencies з України, Вірменії, Грузії, Молдови й Тунісу знайомились з керівниками National Support Services та ділилися своїми першими успіхами. Зокрема, обговорювали національні особливості та перші результати впровадження eTwinning, її вплив на учасників, очікування вчителів від подальшої участі в програмі.

Упродовж першого дня керівники PSAs та NSS обговорювали те, як організовувати діяльність програми, враховуючи специфіку освітньої системи країни; яку підтримку потребують вчителі на першому етапі програми; як краще залучати до проектів і мотивувати вчителів, нещодавно зареєстрованих в мережі eTwinning Plus; як ефективно організовувати тренінги для вчителів, професійні семінари та конференції для представників PSAs.

Цікавим також був виступ на тему педагогічної складової навчання в eTwinning. Учасники обговорювали, що означає справжня інтерактивна взаємодія по створенню проекту, які теми повинні піднімати вчителі та які цілі ставити перед собою, аби навчити дітей формулювати питання, які вимагають розширених відповідей та ширшого мислення.

Протягом другого та третього дня семінару представники eTwinning Plus переймали досвід країн, що вже багато років беруть участь у програмі. Присутні поділилися на групи, до яких потрапили керівники як і NSS, так і PSAs, знайомилися з особливостями організації проектів у різних країнах та знаходили спільні паралелі.

У ході неформального спілкування виявилося, що найактуальнішим питанням для всіх керівників NSS та PSAs залишається питання мотивації вчителів. А найцікавішим відкриттям для України стало те, що український контекст впровадження eTwinning має багато спільного з досвідом Великобританії – здебільшого через наявність широкої палітри різних національностей в наших державах.